• 2022-03-15 09:40:59
  • Szkoła podstawowa, Uroczystości

28 lutego 2022r. delegacja uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Gniewina pod opieką p. Ewy Jankowskiej uczestniczyła w Choczewie w uroczystości Odsłonięcia Tablicy w Hołdzie Niezłomnym Bohaterom- kpt. Antoni Rymsza ps.Maks, Aldona Rymsza ps. Aldona- łączniczka i sanitariuszka w 3 plutonie V Wileńskiej Brygady AK.

Podczas uroczystości młodzież mogła wysłuchać historii Niezłomnych Bohaterów oraz osobiście poznać m.in. kapitana Jerzego Widejko ps. Jureczek- najmłodszego kapitana  Wojska Polskiego i AK, propagatora historii II wojny św., nazywanego najmłodszym partyzantem AK na Wileńszczyźnie.

Udział delegacji z Gniewina na uroczystości Odsłonięcia Tablicy w Hołdzie Niezłomnym Bohaterom. zdjecie 0 Udział delegacji z Gniewina na uroczystości Odsłonięcia Tablicy w Hołdzie Niezłomnym Bohaterom. zdjecie 1 Udział delegacji z Gniewina na uroczystości Odsłonięcia Tablicy w Hołdzie Niezłomnym Bohaterom. zdjecie 2